להשתקם בכבוד: הכירו את הארגון שמסייע למתמודדים עם מוגבלויות

ליווי תעסוקתי מומחה, אימון אישי, תעסוקתי ועסקי. צוות מלווי התכנית הם אנשי מקצוע, מאמנים, יועצים עסקיים - חברת יוזמה דרך הלב, לקחה את המתמודדים עם המוגבלויות כפרויקט חברתי שערכיו עשויים להקרין על המדינה כולה

Family Guide - תוכן שיווקי - בשיתוף ארגון יוזמה דרך הלב

עבור אנשים רבים אשר מתמודדים עם מוגבלות נפשית או פיסית, החזרה וההשתלבות בשוק העבודה היא אחד האתגרים הגדולים ביותר. תעסוקה, בין אם כעצמאי ובין אם כשכיר, תורמת לתחושת המסוגלות והביטחון העצמי ולכן היא חלק משמעותי ביותר בהליך השיקום. הבנה זו הובילה לכך שבשנים האחרונות חלו שינויים רבים בתחום השיקום התעסוקתי.

בשנת 2006 הוקמה 'יוזמה דרך הלב' אשר פועלת בשיתוף ובמימון מערך השיקום בקהילה, האגף לבריאות הנפש, משרד הבריאות, משרד הרווחה, משרד הביטחון ותב"ת - תנופה בתעסוקה, מיסודה של ג'וינט ישראל. כאשר המטרה של הארגון היא להביא לשינוי חברתי וכלכלי במעמדם של אותם מתמודדים דרך שילובם המלא בשוק העבודה הפתוח.

בלהה גולן גורדון, מנכ"ל חברת יוזמה דרך הלב, מסבירה כי החברה שמה דגש על הייחודיות והצרכים האינדיבידואלים של כל אחד מלקוחותיה ולשם כך מפעילה מיזמים ותכניות חדשניות בתחום השיקום התעסוקתי.

השירותים הינם שירותי שיקום ייחודיים, הכוללים ליווי תעסוקתי מומחה, אימון אישי, תעסוקתי ועסקי. צוות מלווי התכנית הם אנשי מקצוע, מאמנים, יועצים עסקיים, ובעלי תארים רלוונטיים המשלבים ידע וניסיון שיקומי עם ידע תעסוקתי ועסקי.

יוזמה דרך הלב, מפעילה מגוון רחב של תכניות חדשניות בכל רחבי הארץ. בין התכניות ניתן למצוא את 'צרכנים נותני שירות' שמטרתה לאפשר לאנשים המתמודדים עם מוגבלות להשתלב כעובדי שיקום וטיפול מן המניין במגוון תפקידים במערך שירותי הבריאות והרווחה-הוכח כי השימוש בידע ובניסיון שלהם משפר את מערכי שירותים אלה.

תכנית נוספת היא 'יוזמה' המספקת שירותי הדרכה, ליווי אישי, אימון שיקומי וייעוץ עסקי במסלולים להעסקה עצמית, פיתוח קריירה ומיזמים קבוצתיים. העסקה עצמית מאפשרת לאדם להתאים את עיסוקו לכישוריו ויכולתו, נותנת לו הזדמנות לעסוק בפעילות בעלת משמעות, לחוות שייכות חברתית נורמטיבית התורמת להתמודדות עם הסטיגמה, לשמור ולממש את הציפיות שלו מעצמו. תכנית נוספת היא 'סוקרי איכות' אשר עוסקת בביצוע סקר לבדיקת שביעות רצון ואיכות חיים אנשים המתמודדים עם פגיעה נפשית הנמצאים במסגרות השיקום השונות בקהילה.

הסקרים נותנים ביטוי לקולם של המתמודדים, יוצרים השפעה ומאפשרים שינוי ושיפור בשירותי השיקום בקהילה. הסוקרים הינם מתמודדים בעצמם שעברו קורס והכשרה ייעודיים.

יוזמה דרך הלב, משתתפת ומיישמת הליכי מחקר ופיתוח אשר חוללו שינוי במעמד של אנשים עם מוגבלות והינה שותפה להתפתחות המשמעותית של שירותי השיקום הפסיכיאטרי בארץ, במטרה להמשיך ולשלב מתמודדים בשוק העבודה למען עצמם ולמען חברה שוויונית שיכולה להכיל שוני ובכך להמשיך להתפתח.

לפרטים נוספים לחץ כאן