יוזמה דרך הלב

'יוזמה דרך הלב' (פרויקטים קהילתיים) הינו ארגון ששם לו למטרה להביא לשינוי חברתי כלכלי במעמדם של אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית, פיזית או חושית, באמצעות מתן מקום לקולם ושילובם בשוק העבודה כמשתתפים פעילים, העוסקים בפעילות בעלת משמעות ומתפרנסים בכבוד.

החברה מפעילה מיזמים ותכניות ייחודיות בתחום התעסוקה, המתאימים לצרכים הייחודיים של לקוחותיה, תוך הגשמת הייחודיות שבכל אחד מהם.

'יוזמה דרך הלב' פועלת בשיתוף ובמימון מערך השיקום בקהילה, האגף לבריאות הנפש, משרד הבריאות, משרד הרווחה, משרד הביטחון ותב"ת - תנופה בתעסוקה, מיסודה של ג'וינט ישראל. כ-30% מעובדי החברה הינם אנשים המתמודדים עם מוגבלות.

קהל יעד - אנשים המתמודדים עם נכות נפשית, זכאי סל שיקום, או זכאי משרד הביטחון. אנשים עם מוגבלות פיזית או חושית המופנים מלשכות הרווחה למסלול של עבודה נתמכת ולקוחות פרטיים.

יוזמה דרך הלב, מפעילה תכניות ייחודיות ברחבי הארץ:

"צרכנים נותני שירות" - הינה תוכנית חדשנית וייחודית המציעה מערך ליווי תעסוקתי מומחה בפריסה ארצית כדי לתמוך, לקדם ולאפשר את שילובם המוצלח בעבודה של אנשים עם מגבלה פסיכיאטרית (מתמודדים), פיזית או חושית כעובדי שיקום וטיפול מן המניין בכל מגוון התפקידים במערך שירותי הבריאות והרווחה : חונכים, מדריכי שיקום ,רכזי תעסוקה, מתאמי טיפול, מנחי קבוצות ועוד.
בנוסף מציעה התוכנית שירותי ליווי וייעוץ למעסיקים.

"יוזמה" - תכנית חדשנית, המספקת שירותי הדרכה, ליווי אישי, אימון שיקומי וייעוץ עסקי במסלולים להעסקה עצמית, לפיתוח קריירה ומיזמים קבוצתיים. יוזמה, מסייעת לאדם להתאים את עיסוקו לכישוריו ויכולתו, לפתוח עצמאות תעסוקתית, ולעסוק בפעילות בעלת משמעות.

"בוחרים לעבוד" – שירות של תעסוקה נתמכת, המיועד ומותאם לאנשים בעלי מוגבלות פיזית או חושית המופנים מלשכות הרווחה, וללקוחות פרטיים.

השירות כולל: ליווי ואימון אישי לפיתוח תעסוקתי, מתן ידע וכלים - הכנה לעולם העבודה, השמה ושילוב הלקוח בעבודה בשוק החופשי וליווי במקום העבודה.

"סוקרי איכות" - תכנית פורצת דרך העוסקת בביצוע סקר לבדיקת שביעות רצון ואיכות חיים בקרב נפגעי נפש הנמצאים במסגרות השיקום השונות בקהילה. הסקרים יוצרים השפעה ומאפשרים שינוי ושיפור בשירותי השיקום בקהילה. הסוקרים הינם מתמודדים בעצמם שעברו קורס והכשרה ייעודיים.

ליצירת קשר: info.yozma@gmail.com
פרטים נוספים באתר האינטרנט

ארכיון כתבות

הדרך הנכונה להעסיק עובדים נפגעי נפש

הדרך היעילה להתמודדות עם הפרעה נפשית

יש לכם חוויה אישית עמוקה? ייתכן שאתם בדרך לעסק מצליח

לטפל בעצמך דרך עיניים של אחרים: הכירו את הצנ"שים

מתמודד עם מוגבלות? כך תשיג לעצמך קריירה

לעצב את הדמיון: הסיפור המרגש של המעצבת הגרפית

מתמודדים עם מוגבלויות? כך תהפכו לעצמאים מן המניין

נפשה של הקהילה: מי בודק את מסגרות השיקום לפגועי נפש?

הקול החדש של מסגרות השיקום בתחום בריאות הנפש

הכירו את ארגון יוזמה דרך הלב

מה חדש בתחום השיקום התעסוקתי

התוכנית השיקומית שהופכת החלמה אישית למקצוע

איך באמת מוצאים עיסוק בעל משמעות אמיתית?

מה עושים כשמשבר נפשי מסיים את הקריירה באמצע החיים?

הזדמנות לשקם: איך להעסיק אנשים המתמודדים עם מוגבלות

אופציות תעסוקתיות חדשות בעולם השיקום

איך שמים את המגבלה מאחור וחוזרים לשוק העבודה