איך שמים את המגבלה מאחור וחוזרים לשוק העבודה

המתמודדים עם מגבלות נפשיות ופיסיות רואים בקריירה והשתלבות מחדש בשוק העבודה מימוש רצונות ולא רק פרנסה. השאלה היא איך באמת עושים את זה?

Family Guide - תוכן שיווקי - בשיתוף חברת יוזמה דרך הלב

אחת הדרכים הבולטות והנפוצות להגדרת זהותו של האדם, העצמית והחברתית, היא דרך תחום העיסוק ומקום העבודה. דרך זו תורמת פעמים רבות לתחושת הביטחון האישי והשייכות, ולכן חוסר השתלבות או העסקה שאינה משקפת יכולות וכישורים יכולה לפגוע בתחושות אלה.

בין האוכלוסיות שמתקשות למצוא את עצמן בשוק העבודה ניתן למצוא את המתמודדים עם מגבלות נפשיות ופיסיות. הדבר נובע מחוסר ביטחון ויכולת להעריך את היכולות האישיות ולהאמין בהם, ובנוסף בשל סטיגמות ודעות קדומות של החברה ושל המעסיקים בפרט. מלי ויצמן, רכזת אזור הדרום ביוזמה דרך הלב, מסבירה כי תעסוקה לאותם אנשים יכולה להוות נקודת מפתח בהליך השיקומי שלהם.

דרך טובה בה ניתן לסייע בפיתוח אותה מסוגלות וקריירה היא דרך עבודת ליווי מקצועי אשר מותאמת לצרכיו, רצונותיו ומגבלותיו של כל מתמודד. הליווי מתמקד בשחרור חסמים, מיומנויות תקשורת, גילוי חזקות וחולשות במטרה שהאדם יוכל להגדיר לעצמו חזון ולמצוא מסגרת תעסוקתית קבועה ומעניינת.

הליווי מותאם פרטנית לאדם ולסוג המגבלה שלו, למשל בעלי נכות פיסית או חושית מקבלים מסגרת של תעסוקה נתמכת המסייעת לאדם למצוא מקום עבודה על ידי פנייה למעסיקים במקביל להליך השיקומי אותו הוא עובר.

למנוע נשירה משוק העבודה

אנשים אשר פונים דרך סל השיקום של משרד הבריאות מקבלים אימון עסקי במטרה שיוכלו להשתלב באופן עצמאי בשוק העבודה. במסגרת המסלול תינתן האפשרות, למתמודדים שימצאו מתאימים, להשתלב בעבודה בארגונים חברתיים, לצורך צבירת ניסיון, ביטחון והשתלבות בסביבת עבודה נורמטיבית – מאפשרת ומקבלת, ולא שופטת.

התנסות על פי תחומי עניין מאפשרת למידה וצבירת ניסיון משמעותי תוך מתן פידבק מהמעסיק ומצוות הליווי שדרך חשיפה לסביבות עבודה שונות יוצר מערכת תומכת שמטרתה למנוע נשירה משוק העבודה או תחלופת עבודות בתדירות גבוהה.

העסקתם של המתמודדים היא רווח להם, למעסיקים אשר יוצרים העסקה מגוונת ופתוחה שיכולה למנף הצלחה גם בתחומים אחרים, ולחברה כולה בה יש אבטלה רבה ושילובם של המתמודדים זה צעד גדול בצמצום הפערים.

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחצו כאן