הדרך הנכונה להעסיק עובדים נפגעי נפש

התרומה של מעסיקים לשיפור איכות חייהם של המתמודדים עם מגבלה היא גבוהה אך איך המתמודדים תורמים בחזרה למעסיק?

Family Guide - תוכן שיווקי - בשיתוף יוזמה דרך הלב

'צרכנים נותני שירות' היא תכנית ייחודית אשר מקדמת העסקה של מתמודדים עם מוגבלות נפשית כאנשי צוות במסגרות שיקום שונות.

השתלבותם של המתמודדים לא רק מסייעת בתהליך החלמתם האישי, אלא גם תורמת לשיפור איכות שירותי בריאות הנפש.

שילובם חושף את אנשי הצוות השונים לתחומי ידע ומומחיות ייחודיים ומעניק למקבלי השירות במסגרת השיקום דמות אשר ניתן להזדהות איתה ומשמשת כדוגמה אישית להחלמה מוצלחת ובעלת משמעות. מנהלים אשר בוחרים להעסיק צרכן נותן שירות, זכאים לקבל מתכנית 'צרכנים נותני שירות' ליווי ויעוץ פרטני.

הליווי מסייע למעסיק בגיוס ומיון העובדים, קליטתם והשתלבותם במקום העבודה תוך מתן דגש על סוגיות ודילמות שעלולים להיתקל בהם במהלך ההעסקה.

עדי פז רזגן, עו"ס ומנהלת הוסטל בית לשלום במתחם ביה"ח שער מנשה, מספרת כי חשוב שכבר בשלב הקליטה של העובד, יהיה דיאלוג פתוח והסכם שמגדיר למה כל אחד מהצדדים למה הוא מחויב בתקופת ההעסקה, כולל בעת משבר.

לאורך השנים, עדי העסיקה מספר רב של צנ"שים בתפקידים שונים, ובהוסטל אותו היא מנהלת כיום כשליש מהמועסקים הינם מתמודדים עם מגבלה נפשית בעצמם.

עדי שמעה על התכנית עוד כשעבדה כעובדת סוציאלית בדיור מוגן והרעיון בו אנשים מגשימים את עצמם תוך שהם משתמשים בסיפורם האישי על המשבר כנקודת חוזק, קסמה לה מההתחלה.

עדי מאמינה, ששילובם של צרכנים נותני שירות, צריכה להיות האג'נדה של כל מסגרת שיקומית כיוון שהיא פועלת במספר רב של רבדים-המתמודד, מסגרת השיקום והדיירים, ובתהליך נכון של העסקה כולם מרוויחים.

תכנית 'צרכנים נותני שירות' הינה אחת מהתכניות שמפעילה יוזמה דרך הלב והיא מעניקה שירות ליווי מומחה הן לצנ"ש המממש את הפוטנציאל הטמון ביידע הייחודי שהוא מביא עמו לעבודה והופך את תהליך ההחלמה האישית שלו למומחיות ייחודית, והן למנהלים ולצוותים במסגרת השיקום המקבלים שירות ליווי וייעוץ מיוחד בכל הקשור להעסקת צנ"שים. השירות ניתן במימון ובשיתוף פעולה עם צוות השיקום באגף בריאות הנפש במשרד הבריאות.

לפרטים נוספים לחץ כאן